Viyana’da Yeni Yıl Ruhu – Christmas Market

Viyana’da Yeni Yıl Ruhu – Christmas Market

 Yeni yıla hazırlanırken yurt dışındaki o ruhu tatmayı bu zamana kadar çok istemiştim. Viyana’da Aralık ayında olmasam da Kasım sonuna doğru kurulan Christmas Market’lerden ben de geçen yıl nasibimi aldım. Bu yıl yoğunluğumdan dolayı ne yazık ki bu zamanda bir yerlere gitme fırsatı yakalayamadım. Viyana’da daha önceki yazılarımda da bahsettiğim gibi pazar günü her yer kapalı olduğu için bütün bir pazar gününüzü bu yılbaşı pazarlarına ayırmak mükemmel bir plan olabilir.
Önce sıcak çikolatanızı elinize alıp standlarda biraz gezindikten sonra kendinizi çikolatalı çileklere, muzlara ve daha bir dolu tatlı alternatifine kaptırıyorsunuz. İyi ki karnım aç gitmişim çünkü bu pazarlarda hem tatlı hem tuzlu yiyecek ve bir dolu içecek seçenekleri mevcut, aklınızda olsun. Rathaus’ta gerçekleşen bu pazar artık gelenekselleşmiş. Parktaki ağaçların her biri ışıl ışıl ve hepsi birbirinden farklı süslerle dekore edilmiş. Kimisi Viyana için çok anlamlı olan entrümanlarla süslenirken kimisi şeker kamışlarıyla süslenmiş, sabah ağaçtaki bu rengarenk hal insanı mutlu ediyor ama akşam olduğunda ışıklar yandığında ise resmen büyülüyor.
Umarım siz de bu zamanlarda Christmas hazırlığını göreceğiniz bir şehre plan yapmışsınızdır çünkü bu güzel ruhu, enerjiyi yurt dışında tadıyor olmak çok farklı. İçinizi anlamsız bir mutluluk kaplıyor ve bu pazarlarda zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz!
Viyana’nın birçok yerinde bu pazarlar kuruluyor ama en büyüğü ve en kalabalık olanı genellikle belediye binası olan Rathaus’un önünde gerçekleşiyor. Belediye binasının büyük bir bahçesinin olmasının yanında City Hall parkı da olduğu için pazar standlarının yanı sıra yiyeceğinizi, içeceğinizi alıp parkta kurulun yılbaşı süsleri ve oyuncaklarıyla keyifli vakit geçirebilirsiniz. Kalabalık olduğu halde izdihamın ve rahatsız edici bir durumun söz konusu bile olmadığı bu ortamda emin olun çok eğleneceksiniz. Zaten minik yılbaşı süsleri, etraftaki binbir çeşit ışıltı ve insanların sürekli gülümsüyor olması da mutlu olmanızı son derece sağlıyor.
img_4275
img_4328
img_4396
img_4379
img_4358
img_4419
img_4363
img_4362
img_4344
img_4354
img_4432
Unutmadan, şimdiden mutlu yıllar!
PAYLAŞ

Benzer Yazılar
1 Yorum
  • Jack

    Ocak 2nd, 2017 23:50

    I could not resist commenting. Very well written!

    Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir