Tuval Restoran, Alaçatı

Tuval Restoran, Alaçatı

Şüphesiz Alaçatı’ya giden herkesin sokakta yürürken yıllardır gözünün çarptığı, kiminin ‘Bu sefer de oturup yemek yiyelim.’ dediği ya da bazılarının ‘İçerisi nasılmış acaba bir baksak mı?’ diye aralarında konuştuğu o mekan Tuval Restoran.

Bundan yaklaşık 5-6 yıl önce Alaçatı’ya gittiğimde sokaklarda çektiğim fotoğrafların çoğuna konuk olan pembe çiçekleriyle, mavi detaylarıyla çok hoş gözüken Tuval’e ben de oturup yemek yememiştim. Fakat geçen bir iki yılın ardından sonunda şans verdim ve sokakta bir masa seçtim kendime, işte o günden beri kalbimi yemekleriyle ve çalışanların ilgisiyle kazanan bu güzel mekan favorilerimden biri oldu.

Mayıs ayında son gittiğimde ise deniz börülcesiyle beni kendimden geçiren, salatada kullandıkları peynirle damağıma tat katan, sakinliğiyle bana huzur dolu hissettiren bir mekan haline geldi burası. Yediğim deniz börülcesinin güzelliğini anlatmak oldukça zor ama içindeki lezzetlerden bahsettiğimde ne kadar güzel bir tat yakaladıkları konusunda bana hak vereceksiniz.

Taptaze deniz börülcesinin arasına dizilen dil peynirleri, incecik dilimlenmiş tatlı çilekler ve arada ağzınıza gelen ceviz parçalarının üstüne portakal kabuğu dilimleri… Söyleyecek çok fazla söz bulamıyorum İzmir’de çoğu yerde yediğim deniz börülcesinin hepsini sollayan Tuval Restoran, bu tatları birleştirmeyi düşünerek oldukça başarılı bir lezzet eklemiş menüye.

Salatalarının tam Ege mutfağına uygun, özenle hazırlanan, harika bir şekilde sunulan lezzetler olduğunu da bu restoranda unutmayın. Siz de gittiğinizde eminim hem gözünüze hem de damağınıza hitap eden yemekler bulacaksınız. Sonuçta yılların verdiği bir tecrübe var Tuval Restoran’da.

IMG_3399

IMG_3415

IMG_3391

IMG_3405

IMG_3397

IMG_3411

Afiyet olsun!

PAYLAŞ

Önceki

Kuş Kafesi

Benzer Yazılar
0 Yorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir