The Liberation of Art – Lumas

The Liberation of Art – Lumas

Viyana’da ara sokaklarda gezerken birçok galeri ile karşılaşmanız mümkün bazıları daha küçük bazıları ise daha büyük çaplı sergileri barındıran ama her biri çok özel olan galeriler bunlar. Hepsini gezerken farklı hissediyor insan ama beni Viyana’nın eski sokaklarında tarihi kültüründen bir an olsun çıkarıp modern alana sokan Lumas Art galerisi hem eserlerle hem de yaptıkları işlerle etkiledi.
Fotoğrafçılık ile sanatı birleştiren Lumas, yeni bir dünyanın kapılarını açmış ve bu dünya gerçekten çok ilham verici ve capcanlı. Her eser bildiklerimizi yeniden keşfetmeye yönlendirdi beni.
IMG_5100
IMG_5099
Lumas Sanat Galerisi’nde ağırlıklı olarak fotoğraflar sunuluyor fakat bu fotoğrafların her biri sanat eseri olarak sayılıyor. Hatta bazı eserler ise fotoğraf üstüne illüstrasyon ki benim de en çok ilgimi çeken o parçalar oldu. Fotoğraf sanatını en güzel şekilde ortaya koyma amacında olan Lumas, düzenledikleri galeri dekorlarıyla da bunu bizlere en iyi şekilde gösteriyor.
 IMG_5104
IMG_5107
Lumas Sanat Galerisi’ndeki favorilerimden bahsedecek olursam, moda fotoğrafçılığı dünyasını şekillendiren Vogue, mükemmel bir koleksiyonla galeride siyah beyaz tonların ağırlıklı olduğu karelerle karşımıza çıkıyor. Renaud Delorme’ye ait ve pop artı karmaşık, renkli mozaikler şeklinde sunduğu çalışmaları da benim en çok beğendiklerim arasına girdi.
Bu galeride Bernhard Lang’in eserleri ile akdeniz sahillerine geometrik ve bir o kadar da detaylı bakmanız mümkün. Veronika Marquez’in eserleri Viyana’nın sanatsal ruhuyla tam anlamıyla bütünlük gösteriyor bana sorarsanız çünkü bu zevk sahibi sanatçı fotoğraflarıyla dansı birleştiriyor ve bir arada sunuyor.
IMG_5103
Aslında sadece bunlarla kalmayıp birçok sanatçıya yer açıyor Lumas, yukarıda bahsettiklerim benim aklımda etkili bir şekilde yer edinenler. Oldukça özgün, kaliteli ve dikkat çekici eserler ortaya koyanları seçiyor ve aynı zamanda galeriyi gezen insanların keyifli vakit geçirmesini ve sanatı daha çok sevmesini sağlayacak canlılığı olan parçaları bünyesine alıyor.
IMG_5106
IMG_5102
Avrupa’da Viyana dışında Londra, Paris, Amsterdam, Budapeşte, Frankfurt, Berlin, Milano ve Madrid gibi muhteşem şehirlerde yerini alan Lumas Sanat Galerisi, Amerika’da ise New York, Toronto ve Vancouver’da bulunuyor. Yani bu keyifle gezeceğiniz galeriyi dünyanın birçok yerinde aynı kalite ve standartlarda bulabilirsiniz.
IMG_5101
IMG_5108
Lumas hakkında daha çok bilgiye ulaşmak; sanatçılar ve onların eserleri ile ilgili detaylı bilgilere göz atmak için buraya tıklamanız yeterli.
PAYLAŞ

Benzer Yazılar
0 Yorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir