The Crepe Escape

The Crepe Escape

Daha Caddebostan şubesi açılmadan Şaşkınbakkal’da glutensiz krepini keşfettiğim sonrasında yeni şubesinin açılışında çok lezzetli bir bruncha katıldığım The Crepe Escape, İstanbul’daki mekanlar arasında kesinlikle kendimi en yakın hissettiğim yer. Bunun başlıca sebebi tabiki de menüde istediğim herhangi bir krepi benim için glutensiz yapıyor olmaları. Evet, yanlış duymadınız, menülerinde glutensiz alternatif olduğu gibi menüdeki krep seçimini yaptıktan sonra glutensiz istediğinizi belirtirseniz o şekilde geliyor. Benim bir mekandan istediğim başka ne olabilir. 🙂

Yaz başına kadar Anadolu Yakası’nda olduğum için iki haftada bir gittiğim ama yazın artık Avrupa Yakası’na geçtiğim için ayda bir gidebildiğim The Crepe Escape, her gittiğimde beni mutlu etmeyi başarıyor. Zaten o krepleri, pancakeleri yedikten sonra mutlu olmamak imkansız! Bu mekanda kahvaltı ve öğle yemeği için bir dolu alternatif bulabilirsiniz, ben çoğu zaman güne kreple başlamak için sabahları gitmeyi tercih ediyorum. Özellikle hafta içi sabah daha sakin olduğu için Caddebostan’da huzur doluyorum.

American Sunday kahvaltı, yumurtalı pancake, glutensiz jambonlu krep, Hollanda usulü sunumlar, French tostlar, her güne özel farklı çeşitte çıkan krep pasta ve daha bir sürü iştahınızı açacak lezzetler Caddebostan şubesinde sizleri bekliyor. Tatlı krepler içinde en sevdiklerim Viva Nutella ve American Dream. The Crepe Escape’te ne seçerseniz seçin kocaman bir tabak geliyor karşınıza, bol meyveli, fazlasıyla sosları barındıran ve tabiki de oldukça büyük bir porsiyon! Tabağınızdakini yedikten sonra muhteşem bir doyum hissi oluyor sonrasında ise yüzünüzde bir gülümseme.

Kreplerle birlikte sunulan minik sütünüz yoğun çikolata komasına girmenizi engellemekle birlikte sunumda da oldukça tatlı duruyor. Ben yine de yediklerinizin ardından kahvenizi içip keyif yapmayı unutmayın, derim.

Dikkat! Bu mekan üzerinizde fazla mutluluk etkisi bırakabilir. Lezzetli bir kreple başlayan gün, sonrasında oldukça keyifli geçiyor belki psikolojik ama bu zamana kadar Viva Nutella ile başladığım bir gün hep eğlenceli devam etti. 🙂

IMG_6598

IMG_6610

IMG_6588

IMG_6601

IMG_6727

IMG_6622

IMG_6638

IMG_6734

IMG_6713

IMG_6685

IMG_6676

PAYLAŞ

Benzer Yazılar
0 Yorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir