Tasarım Bookshop

Tasarım Bookshop

 Tasarım Gruba ait olan Tasarım Bookshop Emre ve Enis Tibet ortaklığında Kadıköy’de uzun zaman önce yerini aldı. Ben de yaklaşık iki yıldır sürekli gidiyorum ama içeri girince kitapların arasında kendimi kaybettiğim için doğru düzgün fotoğraf bile çekemiyordum. Nihayet bloga yazmak için geçen gün gittiğimde çekim yaptım ve çok sevdiğim bu mekanı herkesin öğrenmesi için yazıya döküyorum.
IMG_4861
Tasarım Bookshop Kadıköy’e geldiğinizde huzurlu ve oldukça verimli zaman geçireceğiniz sıcacık bir mekan. Buraya keyifli bir kütüphane de diyebiliriz aslına bakarsanız. Sanat, mimari, tasarım, yemek, seyahat ve roman alanında bir dolu kitap olduğu gibi çeşitli içerikte Türkiye ve uluslararası alanda birçok dergi de raflarda yerini alıyor.
Tüm bu bahsettiğim kitapları satın alabiliyorsunuz. Çoğunluğu Türkiye’de az bulunan özel kitaplar, ilgi alanlarınız doğrultusunda ya da varsa koleksiyonunuz için iyi kitaplar bulma ihtimaliniz çok yüksek. Kafede oturduğunuz sürede kitapları istediğiniz gibi rahatlıkla inceleyebilirsiniz. Ben her gidişimde farklı bir kitabı gözüme kestirip keyfini sürüyorum. Benim çok beğendiğim ve ilgimi çeken kitapların bir kısmı aşağıda gördüğünüz fotoğrafta yer alıyor.
IMG_4915
Ne yenir ne içilir diye sorarsanız ben genellikle Earl Grey çayını tercih ediyorum. Birçok bitki çayı da menülerinde var, çaylarının sunumu çok güzel ortamın güzelliğine daha da güzellik katıyor. Kahve olarak americano ve cappuccino önerebilirim. Oldukça yumuşak içimli kahvenizin yanında tatlı olarak cheesecake veya mozaik pasta alabilirsiniz. Ben iksini de tatmadım glutensiz olmadıkları için ama deneyenler çok taze olduğunu söylüyor.
Tuzlu alternatif yok mu diye soranlara güzel haber, Tasarım Bookshop kafeye ders çalışmaya gelenleri de düşünerek pizza ve sandviç gibi atıştırmalıkları da menüsüne eklemiş. Dört dilim şeklinde gelen pizzanızın yanına dilerseniz soğuk içecekleri de alabilirsiniz.
IMG_4867
Üç katlı kutu gibi bir yer burası, her katında ayrı bir detay gözünüze çarpıyor. Kitaplar, dergiler dışında dekorasyon da çok ilgi çekici. Çok güzel bir zevkle yapılmış farklı duvarlar, kullanılan aksesuarlar, tasarım ruhunu yansıtan merdiven basamakları ve tabiki raflar gerçekten görülmeye değer.
IMG_4900
Tasarım Bookshop’a dilerseniz keyif yapmak için, dilerseniz de ders çalışmak için gelebilirsiniz. Ofiste ya da evde çalışmaktan sıkılanlar da işlerini halletmek için bilgisayarıyla buraya gelebilir. Müşterilerle arasının ne kadar iyi olduğunu siparişinizi verdikten hemen sonra çabucak gelmesinden anlayabilirsiniz. Güler yüzlü ve sıcakkanlı olan sahipleri kafede daha rahat hareket etmenizi sağlıyor.
IMG_4927
Kitap ve dergi dışında özellikle ilgilenenler ve arayanlar için plaklar da alt katında bulunuyor. Diğer ürünlerde olduğu gibi bunları da satın alabiliyorsunuz. Plak sevdalılarına duyrulur.
IMG_4898
Altta verdiğim linkten kitapları inceleyebilir online olarak satın alabilirsiniz ama bana sorarsanız gidip yerinde inceleyip almak daha keyifli.
Adres: Caferağa Mahallesi, Nevzemin Sokak No: 6, Kadıköy.
Daha anlaşılır bir adres isteyenlere: Kadıköy’de Bahariye’den yukarı çıkarken Süreyya Operası’nı geçtikten sonra gelen ilk sokağa girince sağ tarafta yer alıyor.
PAYLAŞ

Benzer Yazılar
1 Yorum
  • bülent avcı

    Nisan 14th, 2015 22:33

    İlginç bir mekan olsa gerek. Tabii bunda senin güçlü anlatımının da büyük etkisi var Simay'cığım.
    Kutlarım.

    Cevapla

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir