Tamirane | Kış Menüsü

Tamirane | Kış Menüsü

Geçtiğimiz günlerde Uniq İstanbul’da yer alan Tamirane’ye kış menüsü tatmaya gittim ve o kadar güzel tatlarla, o kadar inanılmaz bir mutlulukla ayrıldım ki yediğim yemekleri size anlatmak için sabırsızlanıyorum!

Kış menüsünde içinizi sıcak tutacak birbirinden güzel lezzetler var. Masaya oturur oturmaz sıcacık risottonun tadına baktık. Mini Mantarlı Risotto öyle hafif öyle güzeldi ki yedikçe yiyesim geldi diyebilirim. Normalde mantarlı risottolar biraz ağır olur ve bir süre sonra yemesi zorlaşır ama bu hiç öyle değildi, yemesi oldukça keyifliydi. Patates Bravas o nefis domates soslu haliyle bizi mest ederken ve Sebze Tempura ile kendimize geldik. Başlangıçta da olsalar aşırı doyurucu olan bu iki tabaktan en az biri iki kişi yemeğe gittiğinizde masanızda mutlaka bulunmalı!

Tamirane’de yemeklerinizin yanına eşlik eden güzel şaraplar varken masada meze tabağı da olmazsa olmaz bana sorarsanız. Kış menüsünde de bunu unutmayan Tamirane, Meze Quartet tabağında 4 tane çok zengin içeriğe sahip mezeyle karşıladı bizi. Özellikle havuçlu tarçınlı olan bir tabak vardı, adını tam olarak hatırlayamıyorum şahane bir tadı vardı, benden söylemesi.

Malum bizim insanımız ekmekle pek içli dışlı olduğundan kış menüsünde mis gibi kokan pide üstü lezzetler de yerini almış. Ben glutensiz besleniyorum ama tadına bakanlar hayran olmuş, hatta ikinci tabağı da istemiş. Tamirci Çıtır ve Rozbif Flatbread kış menüsünde benim gözüme çarpan etli alternetifler oldu. Yanında bir Tamirane kokteyli ile harika olacağına eminim.

Son olarak benim için bu menüde en beğendiğim lezzetten bahsetmek istiyorum. Somon Gravlax, bu zamana kadar yediğim en iyi salata desem değil, yemek desem değil başlangıç desem değil, Tamirane’nin de dediği gibi öyle güzel bir doyumluktu ki oturup iki üç tane birden yerim o kadar tadı damağımda kaldı. Yeşilliklerin tazeliği, somonun canlılığı, sosun güzelliği beni büyülemeye yetti, yemesi oldukça mükemmel bu tabağın tadına mutlaka bakmalısınız.

Yemeğin üstüne keyif yapmak isteyenler için de Tamirane kokteylleri arasında en beğendiğim İtalyan Negroni’yi öneriyorum. Cin, vermut, campari ve portakalla hazırlanan bu kokteyl, Tamirane’nin keyifli müzikleri arasında size harika zaman geçirtecek. Menüde bu kokteyle benzer bir de greyfurtlu olan var, biraz daha içimi sert sevenler için de onun harika bir alternatif olacağından emin olun.

img_6139

img_6169

img_6123

img_6200

img_6188

img_6175

img_6260

img_6156

Afiyet olsun!

PAYLAŞ

Benzer Yazılar
0 Yorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir