Slow Public

Slow Public

Slow Public’in yavaş yaşamayı en güzel şekilde uygulayan tatlı sahipleri, dükkanın her köşesine güzel dokunuşlar yapmış. Kapıdan içeri girdiğinizde upuzun bir dükkan karşılıyor sizi. Sof renklerin ağırlıkta olduğu, küçük küçük detayların içinde kaybolacağınız, her dokunduğunuz şeyin hikayesi olan, kocaman ve bir o kadar da sıcacık bir dükkan burası.

Slow Public, seri üretime karşı çıkarak işini yavaşça ve özenle yapan küçük atölye sahiplerinin, hatrı sayılır tasarımcıların ve zanaat üretimi yapanların destekçisi olarak burayı kurmuş. Yani bu dükkanda elinizi attığınız hemen hemen her şey son derece önemle yapılmış ve özel isimlerin elinden çıkan ürünler. Yavaş yaşamayı öncü olarak ele alan Slow Public sahipleri, küçük üreticileri bu denli destekleyerek kültürel etkileşimede pek çok fayda sağlıyorlar.

Bünyesinde birçok tasarımcı bulunduran bu keyifli yer, her geçen gün sevdiği isimleri dükkana ekliyor. Melez Tea’nin mis kokulu çayları, Bengandbeng Design’ın posterlere yaptığı eğlenceli kaligrafileri, TungaAbi’nin tahtadan bilezikleri, Giano’nun tatlarına doyamayacağınız nefis çikolataları -lavantalı olan favorim-, 1.ce’nin pastel renklerde seramikleri, Bornnenamelware’in mesaj içerikli emayeleri, Sabri Amca’nın şimşir kaşıkları, Floripa Artworks’ün inanılmaz tatlı broşları, Yuka’nın zarif takıları ve çok daha fazlası Slow Public’te yerini almış. Bunlar benim aklımda kalanlar ama emin olun birbirinden renkli daha pek çok şey var.

Bu dükkanda en sevdiğim köşelerden biri de çiçeklerin bulunduğu yer. Slow Public zevkini öyle güzel yansıtıyor ki dükkanın her bir köşesine hayran kalmamak mümkün değil. Her gün taptaze çiçeklerin yer aldığı bir köşeye bakmak kimin yüzünde gülümseme oluşturmaz! 🙂 Sadece çiçeklere bakmak için bile her geçtiğimde uğrayabilirim. Zaten sizler de bir kere gittiğinizde sonraları için kendinizi bu keyiften alıkoyamayacaksınız.

img_8090

img_8093

img_8113

img_8132

img_8134

img_8129

img_8115

img_8121

img_8101

img_8152

img_8145

img_8181

“Yüzümdeki çizgiler de, tabağımın köşesindeki çatlak da çok güzel. Çünkü onlar hayatın ta kendisi.” sözlerinin ve bu harika tasarım dükkanının sahipleriyle en kısa zamanda tanışmalısınız.

Akaretler’de yokuşu çıkarken Maçka Meydanı Sokağı geçinde ilerde karşı çaprazda güzel bir bahçenin içinde Slow Public sizi bekliyor.

PAYLAŞ

Benzer Yazılar
0 Yorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir