Simply Raw Bakery

Simply Raw Bakery

Daha gitmeden Viyana’da bir dolu glutensiz tatlar deneyeceğimi tahmin ediyordum. Avrupa’da kafe kültürü konusunda oldukça iyi yerlere gelmiş olan Viyana, bünyesinde glutensiz tatların da bulunduğu birçok kafe ile doludur diyerek gittim aslına bakarsanız. Fakat böyle tüm ürünlerinin glutensiz, vegan ve organik olduğu bir butik pastacı bulmak inanın beni çok şaşırttı.
Simply Raw Bakery’e instagramda gezinirken tesadüfen rastladım, sonrasında araştırmalarımı yapınca Viyana’da bu şekilde beslenenlere özel birçok kafe ve restaurant olduğunu buldum. Hepsine gidememiş olsam da birkaçını deneyimledim. Kalanlar ise tekrar Viyana’ya gitmek için bahanem olacak!
IMG_5072
IMG_5071
Ortamı çok şık ve zarif detaylarla oluşturulmuş bu mekana fotoğraflarını görür görmez gitmek istedim. Viyana’nın oldukça merkezinde Park Hyatt Viyana Oteli’nin biraz ilerisindeki sakin ve çok tatlı bir sokağın girişinde yer alıyor bu şirin kafe. Kapısını açtığım an burnuma mis gibi pasta kokuları geldi önce, sonrasında etrafa göz gezdirdim siyah, beyaz ve toz pembe renklerin ağırlıkta olduğu bu kafe anlaşılan tatlarının dışında dekorasyonuyla da beni büyülemişti.
Simply Raw Bakery’de sosyal medyada hemen hemen hepimizin çok sevdiği o güzel mermer masalar, fotoğraflara hep çok yakışan pastel tonlarda yastık ve koltuklar, ne varsa eskilerde var dediğimiz zamanlardan fincan ve tabaklar, ahşap dekorlar, pembe mumlar ve hoş şamdanlar gibi her ayrıntısında kendimi kaybedeceğim güzellikler vardı.
IMG_5075
IMG_5070
Hemen kendime bir masa seçip yerleştim. Önce çalışan sandığım ama aslında sahiplerinden biri olan sıcakkanlı kadın yanıma geldi. Böylece keyifli sohbetimiz de bu şekilde başlamış oldu. Hemen tatlılar ve diğer lezzetleri hakkında sorular sormaya başladım, her mekanda olduğu gibi. Kadın tüm ürünlerinin glutensiz olduğunu her zaman badem tozu, soya unu gibi malzemeleri kullandıklarını belittiği an beni bir mutluluk aldı. Ben heyecanla kurabiyeleri, kahvaltısı, kekleri hakkında sorular sorarken hiç sıkılmadan harika enerjisiyle gülümseyerek detaylıca anlattı her şeyi.
IMG_5073
IMG_5069
Nefis organik çikolata parçalı kurabiye, üzerinde erimiş çikolata ile sunulan kekler, ev yapımı kavanozda dondurmalı tatlarından tutun, glutensiz bademli keklere ve meyveli vegan tatlı alternatiflerine kadar bir dolu tat menülerinde yerini almış. Üstelik zaman zaman lezzetlerine yenilerini eklemekten de hiç kaçınmıyorlarmış, yani anlayacağınız sevdikleri ve beğenerek yaptıkları her şeyi en tatlı şekilde sunmaya gün geçtikçe daha keyifle devam ediyorlarmış.
Ben tercihimi frambuazlı ve vanilyalı tatlıdan yaptım. Aslında görüntüsü her ne kadar cheesecake gibi olsa da alt tabanı taze bademden oluşan üzerinde yoğun frambuazlı ve vanilyalı dondurma kıvamında bir krema ile yapılmış son derece lezzetli bir tatlıydı. Tatlıdan ilk çatalımı aldığımda ise kesinlikle abartmıyorum: İlk defa vanilya ve frambuazın birbirine bu kadar yakıştığı bir tat denedim. Yumuşacık bir tadı, yoğun kremsi kremasıyla şahane birliktelik oluşturan badem beni bambaşka bir dünyaya götürdü.
FGVX4990
IMG_5076
Viyana’da birçok mekanda kahve içtiğim için burada tercihimi çaylardan yapmak istediğim ve klasikleri bozmadan bir demlik earl grey çay istedim. Londra’da tattığıma çok yakın bir tattaydı çay, oturdum birkaç saat keyif yaptım onunla bu güzel ortamda. Şüphesiz Viyana’da geçirdiğim en huzurlu saatlerdi. Etrafı incelerken, tatlınızı yerken, içeri giren çıkan insanları gözlemlerken sessiz sakin bir şekilde ister istemez saatler ilerliyor.
 IMG_5068
Umarım siz de bir gün Simply Raw Bakery’nin kapısını açıp o tatlı havayı soluduğunuzda beni hatırlarsınız.
IMG_5067
PAYLAŞ

Benzer Yazılar
0 Yorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir