Sergüzeşt Otel, Büyükada

Sergüzeşt Otel, Büyükada

Büyükada’yı bana sevdiren Sergüzeşt Otel sayesinde huzurlu, keyifli ve bir o kadar da beni mutlu eden iki gün geçirdim. Evet, yanlış duymadınız Büyükada’yı pek sevmiyorum. Sevmiyordum. Sergüzeşt Otel’in 10 numaralı odasında geçirdiğim iki günden sonra adaya olan tüm bakışlarım değişti. Bu odanın balkonundan bambaşka bir güzelliğe uyandım.

Bu güzel otel, sahipleri Hale Hanım ve Hakan Bey’in 1 yıllık uzun çalışmaları sonrasında mayıs ayında açılmış. Anlayacağınız daha çok yeni ve her şeyin üzerine dah fazla titreniyor. 1 yıllık çalışmanın hakkını otele adım attığınız an hissetmeye başlıyorsunuz. Her yer özenle ve en kaliteli ürünlerle dekore edilmiş. İnce detaylar ise kalbinizi kısa sürede fethedecek!

Hemen hemen her odasının bembeyaz, huzur dolu dizayn edildiği Sergüzeşt Otel’in 10 numaralı suit odasından mükemmel bir manzara sizi karşılıyor. Sabah uyandığınızda hafif rüzgar perdeyi kıpırdatıyor, kalkıp perdeyi açıp manzaraya karşı derin bir nefes aldığınızda ise değmesin kimse keyfinize. Kahvaltınızı yaptıktan sonra keyif yapma vaktinizi bu balkonda geçirmek emin olun size fazlasıyla iyi gelecek.

Sergüzeşt Otel’in Sermest adına bir kafesi var, orada leziz kahveler hazırlanıyor. Diğer otellerin aksine üçüncü nesil kahveyi bünyesinde bulunduran bir otele kim hayır diyebilir, özellikle benim gibi kahve severler. Üstelik otelde konaklamayıp sadece bu kafeyi de ziyaret edebilirsiniz. Gün içinde bahçede nitelikli zaman geçirip, kahvesini yudumlamak isteyenler de Sergüzeşt Otel’de yerini alabilir.

Bir otelin odasında insan ne kadar huzur dolabilir diye düşünüyorsanız bu adreste cevabı bulacağınıza hiç şüphem yok çünkü ben herika bir şekilde buldum. Zamanımın çoğunu odada geçirdim, öyle güzel hazırlanmış, öyle keyifli ortam yaratılmış ki insanın hiç dışarı çıkası gelmiyor. Ayrıca odalarda mini kahve makinalarının olduğunu da hatırlatmak istiyorum.

Sergüzeşt Otel, kesinlikle Büyükada standartlarının çok üstünde bir hizmet sunmayı başarmış. Tahmin ettiğimden daha mükemmel çıkan bu otelin çok iyi yerleri hak ettiğini düşünsem de Büyükada’yı güzel kılacak bir otelin olması da beni ayrıca mutlu ediyor. Bundan sonra adada beni nerede bulacağınız belli. Sevgili Hale Hanım ve Hakan Bey gelen tüm müşterilerini büyük bir sıcakkanlılıkla ağırlıyorlar. Tanıdığınızda hem onları hem de otelerini çok seveceksiniz!

IMG_6781

IMG_7214

IMG_6971

IMG_6943

IMG_7320

IMG_7335

IMG_6868

IMG_7228

IMG_7283

PAYLAŞ

Sonraki

Rue 1387

Benzer Yazılar
0 Yorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir