Mutlu Bir Yıl

Mutlu Bir Yıl

Buraya çok mutlu bir yazı yazmıştım. Yeni yılın ilk gününde sizlerle paylaşmak için hazırdı. Sonrasında yine olanlar oldu, hepinizin bildiği üzere… Nasıl umutla güzel bir yıl dileklerimi dileyebilirim ki diye düşündüm. 2016 yılında yaşanan çok kötü olayları anımsadım. Sonra biraz düşündüm. Eğer iyi düşünürsek, iyi şeyler paylaşırsak, her zaman bir arada olursak daha güzel şeyler olabilir dedim kendi kendime. Aslında geçenlerde hiç umudum yok artık demiştim. Haksız olmayı isterdim ama karamsar bakmayacağım artık. Güzel olan her şeyi daha ön planda tutmaya çalışacağım artık yoksa daha da karmaşıklaşıyor pek çok şey.

2016 yılında her ne kadar kötü olaylarla karşılaşmış olsak da benim yaşadığım çok güzel anlar vardı. Çok güldüğüm hatta kendimi tutamayıp kahkahalara boğulduğum, yeri geldiğinde gözlerime inanamadığım, bazen hiç olmadık zamanda birilerinden harika şeyler duyduğum, okulumu değiştirmekle çok iyi ettiğimi fark ettiğim, hayatımda daha önemli adımlar atmaya başladığım, yaptığım işi her geçen gün daha ileri taşıdığım, daha çok ilham dolduğum ve çok fazla paylaştığım bir yıl oldu. Tüm bu yazdıklarımın üstüne yaşadığım fazlasıyla güzel duygular ve bazen de üzüldüğüm zamanlar eklendi yıl boyunca. Ama düşününce çok gülümsedim bu yıl.

Eminim her biriniz yaşanan kötü olaylardan dolayı kötü hissetmişsinizdir. Çoğu kabul edilebilir şeyler olmamakla birlikte bazıları endişelerimizi oldukça arttırdı. Ama hayatınızdaki güzel anları zaman zaman anımsamayı unutmayın. Hayatınızda olan pek çok şey için şükretmeyi de unutmayın. Daha çok mutlu olmak için her zaman bir neden bulun. En çok kendinizi sevin, içinizde büyüttüğünüz o sevgiyle çevrenizdekileri daha çok seveceksiniz. İnsanlara kin tutmayı ya da insanlardan nefret etmeyi değil, affetmeyi seçin. Herhangi bir kişiye kızsanız da hoşlanmadığınız bir şeyi yapmış olsa da saldırmayın. Farklı fikirlerin de olabileceğini aklınıza getirin.

Mesela ben, çok çabuk sinirlenirim. Bu yıl yeni kararlarımın arasında buna çok daha fazla dikkat edeceğim. Daha temkinli ve daha kontrollü olmaya çalışacağım. Kendinizi her zaman eleştirin, her zaman daha iyisini yapabilirsiniz. 2017’ye adım atarken üzüntülerle birlikte sevinçleri de yanınızda tutun. Bazen onlara tutunmaya çok ihtiyacımız olduğunu siz de biliyorsunuz.

img_5352

img_5083

img_6519

img_5111

img_5596

img_0537

img_5123

img_9940

İyi seneler!

PAYLAŞ

Sonraki

Camden Town

Benzer Yazılar
0 Yorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir