Madame Tussauds İstanbul

Madame Tussauds İstanbul

Madame Tussauds’un İstanbul’da da açılacağı haberini ilk duyduğumda inanılmaz mutlu oldum! 2012 yılında Madame Tussauds, balmumu heykel müzesinin merkezi olan Londra’da bu deneyimi gerçekleştirme fırsatı bulmuştum ve orada olmak tüm heykellere dokunmak, böylesine kaliteli bir müzeyi gezmiş olmak öyle farklı hissettirmişti ki etkisinden uzun bir süre kurtulamamıştım. Şimdi ise bu harika müze İstanbul’da! Üstelik dünyada seçili yerlerde bulunan bir kurgu! Sadece bunun için bile hemen internetten bilet alıp gitmelisiniz bana sorarsanız.

Londra’dakinde belli katlardan oluşan bir müze beni karşılamıştı. Alanı çok büyük olmasına rağmen pek çok heykel bir arada duruyordu. Fakat Grand Pera’nın muhteşem atmosferinde öyle güzel bir düzen yaratılmış ki heykelleri çok rahat inceleyebiliyorsunuz. Birbirine çok yakın olmadıklarından fotoğraf çekinmek ve çekmek de baya rahat oluyor. 🙂

Beni inanılmaz derecede etkileyen balmumu heykeli kesinlikle Mevlana’nınkiydi. Gözlerini öyle güzel yapmışlar ki karşısına geçip baktığınızda o bakışlar resmen içinize işliyor. Emin olun gittiğinizde ne demek istediğimi çok iyi anlayıp bana hak vereceksiniz.

İçeride pek çok heykelle fotoğraf çekinebileceğiniz gibi karakterlerin belli konseptlerinde siz de yer alabiliyorsunuz. Mesela MFÖ konser alanında arkada baterinin başına geçebilirsiniz, Nadal ve Sharapova’nın tenis maçına elinize raket alarak ortak olabilirsiniz ya da Sabiha Gökçen’nin uçağının arka kısmına siz de oturabilirsiniz. Bu şekilde küçük interaktif şeyler düşünülerek müze içindeki gezintiniz daha keyifli hale gelebilir.

Madame Tussauds İstanbul’u tekrar gidip göreceğimi söyleyebilirim çünkü çok etkileyici bir atmosferi var. Sadece son kısımdaki parıl parıl karşılayan hediyelik eşya dükkanı için bile gidilebilir. Henüz gitmemiş olanlar ise en kısa zamanda yolunu Grand Pera’ya düşürmeli.

Küçük bir not, biletinizi internetten alırsanız hem daha uyguna gelir hem de orada sıra beklememiş olursunuz. 🙂

img_3968

img_3975

img_3979

img_3981
img_4015

img_4030

img_4051

img_4056

img_4074

img_4083

img_4087

img_4088
img_4094

PAYLAŞ

Benzer Yazılar
0 Yorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir