Londra’da Sakin Bir Park | Greenwich

Londra’da Sakin Bir Park | Greenwich

Bir salı günüydü hiç unutmuyorum, her gün çikolata gibi kokan parfümüyle gelip tüm ciddiyetiyle ders anlatan grammer hocamız sabahın köründe Future Tense ile ilgili benim de yeni öğrendiğim bir şeyi anlatıyordu. Daha önce Türkiye’de ders işlerken hiç bahsedilmeyen bir şey olduğu için şaşkınlıkla dinliyordum. Ders işledikten sonra “Kalan 2 saatimiz için bugün bir değişiklik yapıp sizi Greenwich’e götürmek istiyorum.” dedi. Sınıfta büyük bir sessizlik olmuştu çünkü o hocanın sabahı akşamı dersti ve hep son dakikaya kadar alıştırmaları yaptırırdı. Bizi sonrasında aldı bir sevinç! Başlangıç meridyeninin olduğu yeri görecek olduğumuzu düşününce heyecanlanmadık diyemem. Bir de 10 kişi olunca sınıfta, kalabalık gitmek daha farklı olur diye düşünüp mutlu olmuştum. Greenwich diye bahsettiği yerin sadece bir park olduğunu fark edene kadar…

Hayır yani madem bizi parka getirmek istiyordu Hyde Park, Regent’s Park falan var neden burası dedim içimden. Hüsranla sonuçlandı okuldan çıkışımız, aşırı sakin kasaba gibi bir yere geldik. Parkta çocuklarıyla vakit geçiren 2 anne, dönmedolabı çalıştıran 3 çocuk, dondurma satan Türk bir amca ve köpekleriyle oynayan sadece bir adam vardı parkta. Tabi ordu gibi gelmiş görünen biz vardık sevgili hocamızla. 🙂 Başta büyük bir hayal kırıklığına uğramıştım. Ama sonra plan yapıp buraya tek başıma gelmezdim, bu sayede görmüş olmak da güzel dedim kendi kendime. Sanırım gezdikçe, vakit geçirdikçe de daha çok sevdim. Park kısmından çok sakinliğini, minik ve farklı konsept dükkanlarını sevdim desem yeridir.

Mis kokulu çiçeklerle fotoğraf çekinmek için bir dolu köşede minik çiçekçiler var. Kırtasiye, ıvır zıvır ile dolu dükkanları çok seviyorsanız burada bir sürü bulacağınıza emin olun! Üstelik her birinin içinde rengarenk deflerler, kalemler, süsler, paketler var. Tabiki de keyifle vakit geçirebileceğiniz 2-3 tane de kafe var. Hepsi çok minik ama çok tatlı. Londra’nın neredeyse merkezinde ama tüm kalabalığından gürültüsünden uzak sakin bir kasaba gibi burası. Londra’nın ünlü parklarında vakit geçirmek isteyip ama bazen de sessiz bir yer arayanlar, burası tam size göre olabilir.

İlk adımımı attığımda hayal kırıklığına uğramış olsam da metroya girmeden arkamı dönüp baktığımda iyi ki gelmişim dediğim ve yüzümde kocaman gülümse oluşturan bir yer oldu Greenwich. Yine yeniden klasik ve alışılagelmiş yani turistik bir yerdense daha yerel bir ortamı görmek bana daha iyi hissettirdi.

img_6943

img_6951

img_6956

img_6955

img_6958

img_6961

img_6959

img_6960

 

PAYLAŞ

Benzer Yazılar
0 Yorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir