Kuş Kafesi

Kuş Kafesi

Alaçatı’da bu yaz keşfettiğim Kuş Kafesi, mahallede kahve içip keyif yapmak isteyenler için tam tadında bir mekan olmuş. İçerisi aslında antika ağırlıklı, tabii sonrasında işin içine kahveyi de ekleyip Alaçatı’nın havasına uyan keyifli bir kafe yapmışlar.

Alaçatı’da hemen hemen her yıl düzenli olarak yeni mekanlar açılıyor ve her gittiğimde birkaçını gezip deneyimleme fırsatı buluyorum. Kuş Kafesi’ne oturduğumda o kadar güzel vakit geçirdim ki bir kez daha Hacımemiş Mahallesi’ni çok sevdim.

Arka tarafta antikaların içinde kendinizi kaybetmeden önce benim gibi kahvenizi isteyin. Mint mavisi sandalyenize oturun ve masada taze çiçekleri biraz koklayıp huzuru hissedin. Kahveniz gelene kadar olabildiğince mutlu olabileceğiniz bu ortamda kahvenin lezzetiyle de kendinizi bulacaksınız.

Alaçatı’ya gidip de henüz Kuş Kafesi’ni ziyaret etmeyenler en kısa zamanda yolunu bu güzel mekana düşürmeli. Tatlı sahiplenin güler yüzlü karşılaması son zamanlarda oturup vakit geçirdiğimiz yerlerde en çok aradığımız şey haline geldi.

Antikaların verdiği yaşanmışlık hissi, sıcakkanlı sahipleri ile yapacağınız küçük sohbet, kahvenizi yudumlar yoldan geçen Alaçatı yerlilerini görebileceğiniz son derece keyifli bir masa, her gün o masalarda yerini alan tazecik ve mis kokulu çiçekler Alaçatı’da mükemmel bir günün başlangıcını sağlayabilir.

IMG_2854

IMG_3863

IMG_2840

IMG_2786

IMG_2847

IMG_2775

IMG_2843

IMG_2817

IMG_2853

Keyifli günler!

PAYLAŞ

Önceki

Katre Otel

Benzer Yazılar
0 Yorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir