Katre Otel

Katre Otel

Herkese Katre Otel’in mükemmel marina manzarasından merhaba! Her odasının denize baktığı, soft mavi renginin sizi dinlendireceği ve sıcakkanlı sahiplerinin sizi her daim mutlu edeceği kısa bir tatile kim hayır diyebilir.

Mayıs ayında bu keyifli otelde son derece eğlenceli ve bir o kadar da huzur dolu 3 gün geçirdim. Alaçatı’nın merkezindeki kalabalıktan uzak oldukça sakin, bahçesindeki koltukta derginizi karıştırıp, limonatanızı yudumlarken mükemmel vakit geçirmemeniz imkansız. Her gün odanın açık penceresinden vuran güneşle ve perdenin uçuşmasıyla uyandım. Mayıs ayında tatil sezonu başlamadan gitmiş olmanın mutluluğu ise çok ayrı.

Kaldığım her güzel güne Katre’nin herkesin hayran kaldığı, yemelere doyamadığı o mükemmel kahvaltısıyla başladım. Dedikleri kadar varmış çünkü masadaki her detayın içinde kendini kaybettim. Doğal ve organik olmaları ayrı güzel, Katre’nin mutfağında özenli ellerin değmiş olması ayrı bir güzeldi.

Tazecik çayımın yanında, ev yapımı reçellerden mis kokulu pişiye kadar birbirinden lezzetli yiyecekler Katre Otel’in bahçesindeki masada yerini almıştı. Saatlerce oturup kahvaltının tadını doyasıya çıkarmak, kuş seslerini dinlemek, marinadan dolayı sürekli esen rüzgarın yüzünüze vurması, havuzdan gelen su sesi öyle huzur vericiydi ki hiç bitmesin istedim.

Ee kahvaltınızın üstüne Katre Otel’in ortak oturma alanında koltuklara yayılıp kahve keyfi yapmak hepimizin hakkıydı, ben de sonuna kadar kullandım. Dergileri karıştırken Katre’nin güzel sunumlarının tadını bol bol çıkarttım.

Katre Otel’in kurallarını bilen bilir, aşağıdaki tezhaga oturmak yasak! Tabii anlayana, Katre’nin tatlı sahipleri konuklarını ağırladıktan sonra tezgahta keyif yapmalarına ve fotoğraf çekinmelerine son derece eğlenceli karşılıyor bunu da Instagram üzerinde bir dolu kare ile renklendirmişler.

Ben de son günümde tezgahta fotoğraf çekinmeyi ihmal etmedim. Katre’nin mutfağını da tezhahın arkasını da gördüm. Sıcakkanlı olan sahiplerinin konuklarını bu denli rahat bırakması ve kendilerini evindeymil gibi hissettirmeli beni oldukça sevindiren bir durumdu. Hangi otelde böyle tatlı insanlar sizleri karşılıyor ki? Bulduğunuzda benim gibi doyasıya eğlenin.

IMG_3937

IMG_3629

IMG_3585

IMG_3469

IMG_3483

IMG_3477

IMG_3474

IMG_3543

IMG_3567

IMG_3949

Katre Otel’de günün geri kalanını havuz başında geçirebilirsiniz. Ben gittiğimde ilk gün soğuk olduğu için havuza girmeden yanında oturup ayaklarımı suya sokarak keyif yaptım. İkinci gün ise Katre’nin oldukça sessiz sakin sabahında havuza girip keyif yaptım, sonrasında da bahçedeki hamakta güneşe doydum.

Katre Otel’de kendinize göre bir köşe bulacağınıza emin olabilirsiniz. Kalabalıktan uzak olan bu ortamda kafanızı dinlemek, huzur dolmak oldukça kolay çünkü tüm şartları ve ortamları Katre bizler için sağlamış.

Bu güzel otelin renkleri, sahipleri, tatları, kahve keyifleri size çok iyi gelecek! Alaçatı Eylül ayında da çok huzurlu oluyor, marina manzaralı bir otelde, tüm pencerelerinin denize açıldığı bir yerde vakit geçirmek için hemen planlarınızı yapmaya başlayın!

PAYLAŞ

Sonraki

Kuş Kafesi

Benzer Yazılar
0 Yorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir