Kadıköy’de Vintage Etkisi: Mitte

Kadıköy’de Vintage Etkisi: Mitte

Açık konuşayım aslına bakarsanız Kadıköy’ü pek sevmiyorum, Moda dışında benim için keyifli zaman geçirme anlamında hiçbir artısı yok bu semtin. Hala aynı kanıdayım ama bazı mekanlar var ki bunlar sadece üç beş tane, işte oralarda Kadıköy’de geçirdiğim saatlerin tadına varıyorum. Bu mekanlardan biri de gitmeyi çok sevdiğim, tek başıma da gitsem arkadaşlarımla da gitsem harika zaman vakit geçirdiğim ‘Mitte’.
Mitte üç yakın arkadaş tarafından açılan başlarda sadece atölye amaçlı düşünülüp daha sonradan kafe kısmı eklenen sıcacık kendinizi evinizde hissedeceğiniz bir mekan hatta daha fazlası.
Peki neden ‘Mitte’ sorusunun cevabı ise mitte Almancada kentin ortası anlamına geliyor. Bulundukları yer de Kadıköy’ün odak noktalarından olduğu için tam olmuş bana sorarsanız. Yazılışı ve okunuşu aynı olan Mitte’nin bu üç arkadaş arasındaki bağlantı hikayesini onlardan dinlemenizi istediğim için çok detay vermiyorum.
IMG_5485
Kahve bu mekanda kitabınızı okurken size eşlik edecek veya arkadaşlarınızla sohbet ederken muhabettinize tat katacak lezzetli bir öneri. Kahvenizin yanında Mitte’nin özel tatlılarını tercih etmenizi kesinlikle tavsiye ederim, özellikle espressolu tatlı ve frenk üzümlü çikolatalı tatlı herkesin gözdesi son zamanlarda. Havalar ısındığına göre tatlınızın yanına Mitte’nin ev yapımı buz gibi limonatası da çok yakışır, benden söylemesi.
IMG_5456
Mitte’de menüde herkesi kendine çeken aslında kahvaltı. Hemen hemen herkese hitab edecek kahvaltı sunuyor burası. Sevdiklerinizle bol dedikodulu, uzun soluklu kahvaltının adresi buradan başka bir yer olamaz, o kadar kesin söylüyorum. Yok ben öyle çok fazla dolu dolu bir kahvaltı istemiyorum derseniz küçük atıştımalık ama yine ‘kahvaltı’ tadında birçok alternatifleri bulunuyor. Çok fazla yemek istemeyenler simiti tercih edebilir, o kadar güzel bir sunumla geliyor ki insanın iştahı kabarıyor diyebilirim. Diyet yapanlar üzülmesin, yulaflı yoğurt ve taze mevsim meyveleriyle sunulan bir kahvaltı da Mitte menüsünde yerini almış.
IMG_5497
Yemeklerden konu açılmışken Mitte’nin hayata geçirdiği ve hala devam eden çok eğlenceli ve sağlıklı projeden bahsetmek istiyorum. Benim çok hoşuma giden bu proje ‘Piknik İstanbul’ adında ve herkesin ulaşabileceği uzaklıkta. Piknik İstanbul olarak amaçları özel piknik sepetleri hazırlayarak doğayla iç içe harika bir gün geçirmenize ortak olmak. Üstelik bu sepetler geri dönüştürülebilir! Daha detaylı bilgiye ve sepet çeşitlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
IMG_5468
Mitte sadece bir kafe değil aynı zamanda bir dükkan hatta çok tatlı bir pazar bile diyebiliriz. El emeği rengarenk Mint Kanaviçe öyle zevkli modeller işlemiş ki insan seçerken çok zorlanıyor. Mel’s Garden’ın saksı ve özel bitkileri Mitte’nin her bir masasında karşınıza çıkabilir. Calyx’in cüzdan, kılıf ve çantalarını da bu dükkanda bulabilirsiniz.
Mitte’nin bir köşesinde yer alan vintage kıyafetler ise benim her gidişimde bakmadan çıkmadığım bölüm! Bunlar gibi ufak tefek birçok ürünü Mitte’de ortalığı karıştırırken bulabilirsiniz.
IMG_5477

IMG_5470

Böyle sakin bir ortama yakışan en güzel şey şüpheniz kitap! Mitte’de yanınıza aldığınız kitabı keyifle okuyabileceğiniz gibi bir dolu kitap da içeride sizleri bekliyor. Aralardan çok iyi birkaç kitap buldum ben üstelik orada okumaya başlayıp yarım kalırsa ve devam etmek isterseniz evinize götürebilirsiniz!
Mitte kitap sevgisini çok güzel bir yolla bizlere gösteriyor, böyle güzel fikirlere sahip ne yazık ki çok az yer var İstanbul’da. O yüzden burayı en kısa zamanda değerlendirmelisiniz!
IMG_5490
Ve son olarak, Mitte düzenli olarak workshoplar düzenliyor! Hem de hepsi kaçırılmayacak güzellikte. Kendine değişik ve eğlenceli deneyim arayanlar bu atölyeleri kaçırmasın. Defter, kamera atölyelerinden tutun farklı konseptlerde kahve atölyelerine kadar birçok workshopa ev sahipliği yapıyor Mitte. Güzel zaman geçirip bir şeyler üretmenin dışında sahipleriyle keyifli sohbetin içinde buluyorsunuz kendinizi.
IMG_5465
Mitte’nin düzenlediği workshoplardan haberdar olmak, menülerinde yer alan ürünlerin görsellerini daha fazla görmek için instagramdan Mitte’yi takip edebilirsiniz. Linki aşağıda yer alıyor.
Adres: İhlas Sokak, No: 4/A Kadıköy, İstanbul
IMG_5505
Bugün Mitte’de sakin ve huzurlu vakit geçirip kendinizi kaybetmek için güzel bir gün olabilir. 
PAYLAŞ

Benzer Yazılar
0 Yorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir