Jaja’s Low Carb Cafe Bistro

Jaja’s Low Carb Cafe Bistro

Jaja’s Low Carb Cafe Bistro Viyana’nın ünlü alışveriş caddesinde bir ara sokakta bulunuyor. Bulması çok kolay ve kalabalık bir caddenin aksine oldukça sakin bir sokakta minik, keyif yapacağınız bir mekan. Benim kaldığım sokakta olduğu için her sabah önünden geçiyordum ve son gün girmeye karar verdim. Dışarıdan görüntüsü çok tatlı olan bu butik kafe benim keşiflerime de oldukça uygun görünüyordu. Kapısında girmeden önce menüsünü incelediğimde ise içerideki lezzetleri denemek için sabırsızlanmaya başladım.
FRAS3174
OKRF0384
Ayrıca bu sokakta yürürken piyano seslerine tanık olmanız oldukça muhtemel çünkü Viyana’nın çok ünlü müzik okullarından biri bu sokakta yer alıyor ben de tam bu okulun yanında kaldığım için her sabah müzik sesleriyle güne başlıyordum. Zaten Viyana’da sakin bir sokakta kulağınıza gelen bir müzik sesiyle her an huzur dolabilirsiniz. Viyana’nın benim en çok sevdiğim yanlarından biri bu oldu geçirdiğim günün sonunda.
TJSU5573
Jaja’s Low Carb Cafe isminden de anlaşılacağı üzere menüsünden düşük karbonhidratlı yiyeceklere yer veren bir mekan. Sadece bununla da kalmıyor aynı zamanda menüsündeki hemen hemen her şey glutensiz. Tatlı ve tuzlularında badem unu ve mısır unu kullanıyormuş bu kafe yani hem sağlıklı hem de lezzetli ürünler ortaya çıkıyor.
Her şeyin en kalorisiz ama bir o kadar da nefis halini düşününce şekeri de aradan çıkartmışlar. Tatlılarındaki şekeri çeşitli meyve aromalarıyla ya da saf çikolata ile sağlıyorlar. Özellikle benim gibi glutensiz alternatif arayanlar gittiğinde çalışanlara danışıp sonrasında gönül rahatlığıyla masanıza oturup yediğinizin tadını çıkarın.
PLNW5332
MAXA7912
Bana sorarsanız menülerindeki en lezzetli şey ekmekleri. Ekmekleri badem unundan yaptıkları için hafif tatlımsı ve yumuşacık kek gibi bir kıvamı var. Glutensiz olduğu için hepsinden denemek istedim ama kendimi tuttum, çekirdek içli ve çok az haşhaşlı olan mini ekmeği yanında reçelle denediğinizde mutlu olmamanız imkansız. O kadar güzeldi anlayacağınız tabii benim gibi yemekle arasında aşk olanlar daha iyi anlar sanırım.
Ben canım o an kahve istediği için onu içmeyi tercih ettim ama çok güzel bitki çayları olduğunu da öğrendim. Üstelik Türkiye’de olmayan özel bitki çayları olduğu için bir sonraki gidişimde aklımda kesinlikle çaylarını denemek olacak benden önce gidip denerseniz önerilerinizi bekliyorum. 🙂
DWZT4803
DFAT0944
Viyana’da benim gibi klasikler dışında farklı tatlar arayanlar ve bulundukları süre boyunca kendini tatlılarla mutlu etmek isteyip aynı zamanda daha sağlıklı tercihler yapmak isteyenler buraya kesinlikle uğramalı. Keklerden, tatlılara, kahvaltıdan, tostlara ve hatta pizzalara kadar minik minik çok güzel sunumları var ve hepsi düşük karbonhidratlı ve çoğu da glutensiz.
Jaja’s Low Carb Cafe Bistro’da aynı zamanda paket olarak da düşük karbonhidratlı çikolatalar, bisküviler ve atıştırmalıklar satılıyor. Oturacak vaktiniz yoksa eğer take away çayınızı alıp yanına bir paket atıştırmalık alıp sokak sokak Viyana’yı keşfetmeye devam edebilirsiniz.
XCDQ9780
CLKV9492
Instagram hesaplarındaki detaylı ürün fotoğraflara ve web sitelerine buradan ulaşabilirsiniz.
PAYLAŞ

Önceki

Kaffemik

Benzer Yazılar
0 Yorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir