İstanbul Kahve Festivali’nden Kalanlar

İstanbul Kahve Festivali’nden Kalanlar

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen İstanbul Kahve Festivali’ni son günde yakaladım! Sevdiğim, görmek istediğim, tanışmak için sabırsızlandığım standları kalabalığın içinde gezmeye çalıştım. Küçükçiftlik Park’ta olunca daha bir festival havasında olan bu mis kokulu etkinlik capcanlı ve birçok insanın kalbini kazanmış şekilde günü sonlandırıyordu. son seansa katılabildiğim için böyle söylüyorum eminim hafta içi, sabah gidenler daha keyfine vara vara gezebilmiştir.

Hiç düşünmeden ilk uğradığım durak, Coffee Department. Yeni demlenmiş, tazecik filtre kahvelerinden bir bardak içmeden festivali geçirecek değildim. Henüz tanışmayanlar varsa en kısa zamanda Balat’a yolunu düşürüp Metin’in demlediği kahvelerden içmeli! İkinci durak ise Federal Coffee Company oldu. Eş dost ziyareti gibi başladı festival ama merak etmeyin sonrasında farklı duraklar da var, önce tanıdıklara selam verip kahvenin tadına varmak lazım değil mi ama. 🙂

Kahveye doymanın yanında biraz soluklanmak isteyenler tasarım standlarına doğru geçiş yapabiliyordu. Benim en sevdiklerim Happily Ever Paper ve Wohha kendine çok iyi yer edinmiş ve kalabalığı da içlerine çekmeyi başarmıştı, küçük bir selam verdikten sonra Happy Ceramics adında bir marka ile tanıştım. Öyle yaratıcı, öyle özenli ve öyle tatlı seramik bardaklar yapmışlar ki hepsini alasım geldi. Mutlaka bakmanızı öneriyorum, eminim kendinize çok tatlı bir bardak seçeceksiniz. Bardak demişken Montag Coffee’nin özel tasarım take away bardakları da festivalde ilgi çeken şeylerden biriydi. Montag çok konuşuldu benden söylemesi. Kadıköy’de kahve içebileceğiniz en nitelikli mekan olduğunu da söylemeden geçmek istemiyorum. Mutlaka uğrayın, benden de selam yollayın. 🙂

Kronotrop, Petra gibi ismini duymaya çok alıştığımız kahvecilere de her zaman verdiğimiz önemi devam ettirip standlarına uğramayı ihmal etmedim. Her ikisi de çok kalabalık olduğundan kahve içemedim bu standlarda ama onlar tanıdık ne de olsa. 🙂 Kimma ise ismini duyup mekanına gidemediğim ve sonunda festivalde tanıştığım isim. Mekanlarını ziyaret ettiğimde burayla ilgili izlenimlerimi daha ayrıntılı bir şekilde buraya yazacağım.

Akşam saatlerinde kahveye dur demenin en güzel yolu da 5 Cocktails & More’dan geçiyordu. Şık ve tadında kokteylleriyle festivalin üst kısımlarında kendilerine yer edinmiş olan 5 İstanbul, gelenlere festival havasında son derece özenli bir şekilde sundu.

Çok keyifli, mis gibi kahve kokulu, kahkahaların yükseldiği, yeni isimlera merhaba dediğim capcanlı bir festival oldu bu yıl İstanbul Kahve Festivali benim için. Eminim seneye daha da güzel olacak. Daha şimdiden merakla bekliyorum!

img_0376

img_0353

img_0341

img_0347

img_0401

img_0398

img_0363

PAYLAŞ

Benzer Yazılar
0 Yorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir