Herkese merhaba ben Simay,
Klasik bir başlangıç yapacak olursam Bilgi Üniversitesi’nde Medya ve İletişim Sistemleri bölümündeyim. Fotoğraf çekmeden duramıyorum, neden bunları bir yerde toplayıp fikirlerimle birleştirmiyorum dedim ve bu blog ortaya çıktı. Blog belli bir kaç kategori üzerine olacak fazla kafanızı karıştırmak istemem. Mekanlar, isimden de anlaşılacağı üzere lezzetler ve biraz da farklı deneyimler üzerine olacak. Zaman zaman da kültür ve sanat içerikli yazılara da yer vereceğim.
Gezmek, yeni yerler görmek, farklı insanlar tanımak, lezzetli şeyler denemek bana inanılmaz derecede mutluluk veriyor. Yapmaktan en çok keyif aldığım şey bunlar sanırım, adventure ruhu içime işlemiş. Yeni, farklı mekanları ve o mekanlardaki yiyecek ve içecekleri bu blogda fazlasıyla göreceksiniz.
Deneyim konusu için şu an söyleyecek pek bir şey yok ama çok eğlenceli ve farklı şeyler görüp, yapmak isteyeceğinizden emin olabilirsiniz, garantisini veriyorum şimdiden.
Tam bir yemek tutkunuyum. Yapmayı da yemeyi de çok severim bunları yaparken aldığım haz tarif edilemez ama paylaşımlarımla bunu az da olsa size hissettirebilirsem ne mutlu bana. Bir de unutmadan Çölyaklıyım aslında, aranızda bilmeyenler olabilir ama zamanla öğreniliyor benim için bir hastalıktan çok yaşam tarzı artık. Tecrübelerime dayanarak söylüyorum glutensiz yiyecekler çok daha lezzetli. Hiç Çölyaklıdan gurme olur mu demeyin, oluyor. Ama biraz ‘sonradan gurme’ 🙂
İyi okumalar. 🙂