Don’t Worry Be Coffee

Don’t Worry Be Coffee

 Nişantaşı’nın en yenilerinden Be Coffee karşınızda!
Nişantaşı City’s arka sokağında yürürken rastladım bu küçük ve sıcacık ortamı olan yeni kahveciye, açılalı henüz bir buçuk ay kadar olmuş. Sahipleri ortamı gibi öyle keyifli ki saatlerce onlarla sohbet edip vakit geçirebilirim. Siyah ve beyazın ağırlıklı olarak kullanıldığı dekorasyonda açık kısmında olan minik tahta masalar ve yanında minderli oturma yerleri tam bir hafta sonu keyfi.
IMG_4060

IMG_4065

Hemen köşeye kuruldum ve yumuşak içimli Be Coffee Latte’mi yudumladım. Oldukça lezzetliydi ama benim esas ilgimi çeken tatlı ve tuzlu atıştırmalıkları oldu. Aranızda bilenler vardır çölyaklı bir birey olduğum için glutensiz tatlara menüsünde yer veren mekanlar benim için her zaman ön planda olmuştur. Be Coffee farkındalık konusunda benden iyi puanı aldı.
Glutensiz çikolatalı kekin tadı inanılmaz güzeldi. Menüdeki yiyeceklerin çeşidi çok fazla bu yüzden seçme konusunda zorlanırsanız mutlaka damak tadınıza uygun olanı bulmak adına kafede size her daim yardımcı olacak kişilere danışın. Ev yapımı sandviçlerden taze meyveli granolalara kadar alternatifleri var. Porsiyonları çok büyük olduğu için de bir tane alıp arkadaşınızla paylaşabilirsiniz tabii size kalmış orası, ben bir tanesi tek başıma da bitirebiliyorum.
IMG_4098
Be Coffee farkındalık konusunda birçok kesime hitab ediyor. Tercihinizi menüde yer alan ‘İyi Kahve’ (10 TL) den yaparsanız, barınaklarda yaşayan kedi, köpek gibi dostlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesinde sizin de katkınız oluyor. Böylece hem farkındalık yaratmış ama küçük de olsa bir destek sağlamış oluyor bu mekan.
Be Coffee’ye gelirken hayvan dostlarınızı alıp gelebilirsiniz. Hem iç hem de dış ksmı söz konusu olduğunda kapılarının sonuna kadar açık olduğunun garantisini veriyorlar. Zaten içeride köşede yatan kediyi görünce buranın ne kadar hayvansever bir kahveci olduğunu siz de anlarsınız.
IMG_4106
IMG_4112
Kahveye verdikleri önemi birçok sunumunda da görebilirsiniz. 3. nesil kahveciler söz konusu olduğunda demleme kahveler olmazsa olmaz deyip Be Coffee de menüde Barista etkisini gösteriyor. Bu kahvelerin de her birini denemek için sabırsızlanıyorum desem yeridir. Demleme kahvelerin tadı normal bilinen kahvelere göre biraz daha acı olsa da aslında kahvenin esas aromasını onlarda buluyoruz. O yüzden gittiğinizde bir kere de olsa denemenizi tavsiye ederim.
IMG_4093
Adres: Akkavak Sokak No: 15 Nişantaşı
Mutlu Günler..
PAYLAŞ

Benzer Yazılar
0 Yorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir