Çikolatacı Aziz Bey

Çikolatacı Aziz Bey

Kuzguncuk denildiğinde artık eskisi gibi büyük bir huzur kaplamıyor içimi. Son iki seferdir gittiğimden beri sokaklarda gezinirken Kuzguncuk’un ortamı çok fazla mutlu etmiyor beni. Bu güzel semtin eski tadı kalmadı bana sorarsanız, bir daha gider misin derseniz gezmek için ya da keyifli vakit geçirmek için hiç tercih edeceğimi sanmıyorum. Ama gittiğimde sürekli uğradığım duraklardan birkaçını bloga yazmazsam olmaz diye düşündüm.
O kadar şey söyledin Kuzguncuk hakkında şimdi de tavsiye vermiş oluyorsun derseniz eğer belki de aranızda hala Kuzguncuk kelimesini duyunca huzur bulan, bu semtin güzelliğini kaybetmediğini düşünenler vardır diye ben de daha önceden gittiğimde uğradığım ve sevdiğim iki üç durağı yazmaya bu mekan ile başladım.
IMG_8579
IMG_8578
Çikolatacı Aziz Bey, Kuzguncuk’un o eski sokaklarına adıyla da minik ve sıcacık ortamıyla da çok uyum sağlıyor. Bu mekan yaklaşık bir yıldır Kuzguncuk yerlileriyle birlikte, sakin ve huzur dolu havayı kokluyor.
Gelelim Çikolatacı Aziz Bey’in hikayesine, hemen hemen her günlerini Üsküdar’da geçiren dört arkadaşın kurduğu, hepsinin buraya çok fazla emek verdiği, hatta ekibin içinden birinin bu hayaline diğerlerinin ortak olduğu bir mekan burası. Daha önce mekan işletmesi hakkında deneyimi olmayan bu dört arkadaş işlerindeki samimiyeti öyle güzel sunuyorlar ki her geçen gün Kzuguncuk’un geleneksel ortamına uyum sağlamakla kalmıyor aynı zamanda çoğu insan tarafından da seviliyor.
IMG_8580
IMG_8572
Peki kim bu Çikolatacı Aziz Bey?
Aslında düşündüğünüz gibi tarihten gelen bir adam değil. Tam da bu dört kişilik olan ekipten biri Aziz. Daha geleneksel ve tarihi bir isim kullanmak isteyen ekip işin içine bir de sıradışı bir şey katmış. Çikolatacı Aziz Bey dört yakın arkadaştan biri anlayacağınız, onu tanımak hakkında bir şeyler öğrenmek için tarihin diğer dönemlerine gitmenize gerek kalmayacak. 🙂
IMG_8576
IMG_8571
Biraz da çikolatalardan bahsetmek gerekirse bu mekanda taze nafrlı çikolatayı denemenizi şiddetle öneriyorum. Yolunuzu sırf bu narlı çikolata için bile Çikolatacı Aziz Bey’e düşürebilirsiniz çünkü tadı hala benim damağımda. Buranın en güzel yanlarından biri de tabiki de çikolataların günlük yapılması. Durum böyle olduğunda çikolatalardan bir ısırık aldığınızda o tazecik lezzeti tatmak daha mükemmel oluyor.
IMG_8575
Narlı çikolatası benim her zaman favorim olacak ama bunun dışında badem kaplı bitter çikolataları da çok güzel. Tabii bir de kahveli çikolatası vardı onu da yediğimde bayıldım bir kahvekolik olduğumdan. Birçok çeşitte tuff de vardı bu çikolatacıda fakat ben üstü şekerle kaplı ürünleri yemeği çok sevmediğim için denemedim. Belki aranızda truff sevenler vardır ve gittiğinde deneyip bana yorumlarını ulaştırır.
IMG_8577
IMG_8574
Çikolata tadında bir hafta diliyorum hepinize!
PAYLAŞ

Sonraki

Çaydanlık

Benzer Yazılar
0 Yorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir