Camden Town

Camden Town

Sonra bana kimse söylemedi demeyin! Londra’ya gittiğinizde Oxford Caddesi’nde gezerken, Victoria’da sarayın yanındaki dükkanlarda kendinizi kaybederken aklınıza bu yazı gelsin ve kendinizi durdurun. Çünkü Londra’nın her yerinde gördüğünüz o harika süs eşyalar, kupalar, magnetler, anahtarlıklar Camden Town’da neredeyse bedavaya satılıyor. 😀 O yüzden siz, siz olun aman kültürel yerleri gezerken alışveriş yapıp gereksiz para harcamayın hediyelik eşyalara. Ben şanslıydım çünkü Londra’da okuldayken orada uzun zamandır yaşayan ve bilgi sahibi olan arkadaşlarım beni aydınlattı. Ben de tüm bildiklerimi size aktarıyorum.

Londra’da dil eğitimim bitmek üzereyken son haftamda bir gün Camden Town’a gittim. Metroyla ulaşımı oldukça rahat, zaten Londra’dan söz konusuysa metroyla bir yere rahat gitmemeniz mümkün değil. Yanlış hatırlamıyorsam 2. bölgede kalıyor ya da 1 ama merkeze çok yakın olduğunu söyleyebilirim. Metrodan çıktığım anda ben nereye geldim böyle, burası Londra mı gerçekten diyerek yürümeye devam ettim. Çünkü o lüks, şahane, pahalı Londra görünümün tam aksi olan pazarı, marketi, gotik bir atmosferi, duvar resimleri ve yazıları, dövmeciler beni bulmuştu ve bence tepkim oldukça normaldi.

Ee her güzel şehrin arka tarafında kalan kötü alanları da olabileceğini unutmayalım. Cennete düştüm Camden Town’da çünkü 10 tane farklı anahtarlığın toplamda 2 pound olduğunu gördüm! Gerçekten ilk gördüğüm buydu!? Oysa Oxford Street’te bir tanesi 7 pound falandı. Karış karış dükkanları gezmeye başladım ve tahmin etmesi çok zor olmayacak şekilde bir dolu şey aldım. Magnetler, kupalar, karpostallar, defterler diyordum ki kendimi durdurdum ama çok az bir miktar harcadım hepsine böylece burada tüm sevdiklerime hediye alabildim.

Camden Town’da sadece hediyelik eşya satan yerler yok, aynı zamanda sokakta yemek yiyeceğiniz bir dolu alternatif (Ben yememeyi tercih ettim. :D), zaman zaman kuralan pek çok da pazar var. Ben gittiğimde bir tanesine denk geldim, metrodan çıkınca köprüyü geçtiğinizde sağ tarafınızda kalıyor, krem örtülerle çevrili bir pazar. İnanmayacaksınız ama oradan da kendime yumuşacık bol bir kazak aldım, hem de sadece 5 pound’a. Bu semtte fazlasıyla kostüm de dükkanlarda satılıyor. Her biri birbirinden farklı, rengarenk…

Camden Town gezmesi biraz karışık ve her yer her yerde diyebileceğiniz bir atmosfere sahip. Size tavsiyem kesinlikle gündüz gidin ve çok geç saate kalmadan dönün. Özellikle de akşamları hiç gitmeyin derim, biraz tehlikeli olabiliyormuş. Zaten giderseniz ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız. 🙂

img_7951

img_6822

img_6767

img_6788

img_6782

img_6764

img_6817

img_6797

img_6799

img_7950

PAYLAŞ

Önceki

Mutlu Bir Yıl

Benzer Yazılar
0 Yorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir