Café Eclair: Illy Coffee – Bakery

Café Eclair: Illy Coffee – Bakery

Ankara’ya yıllardır gelmeme ve üstelik sürekli Tunalı civarlarında geziyor olmama rağmen bu mekanı hiç görmemiştim. Tabii Cafe Eclair bünyesinde bir de Illy Coffee olduğunu görünce hemen içeri girdim. Meğer çok uzun zamandır varmış bu küçük ve tatlı mekan. Her ne kadar benim için geç keşfedilmiş bir yer olsa da bundan sonra Ankara’ya her gelişimde müdavimi olacağım kesin.
IMG_9918
IMG_9927
Sıcacık bir kahve dükkanı burası. Yolun kenarından biraz uzak olunca iç kısımda yer aldığından kalabaklıktan ve sesten ayırmış kendini. Önündeki yeşilliklerle dolu bahçeyle keyif dolu vakit geçirebilirsiniz akşamüstü serinliğinde. Ben öğle saatlerinde gittiğim için içeride oturmayı tercih ettim zaten içerideki o güzel karoları görür görmez içim açıldı.
Bana sorarsanız dekorasyon böyle butik kafelerde gerçekten çok önemli bir unsur. Özellikle böyle ufak detaylar üzerinde düşünüp mekana renk katılınca insanlar ister istemez bu güzel mekanlarda buluyor kendini. Karoların güzelliğini görünce sahiplerinden çok ben mutlu oluyorum diyebilirim. İç dizayndaki bu dekoratif düşünceler fotoğrafik açıdan da harika oluyor.
IMG_9885
Sahipleri demişken; çok ilgili ve sıcakkanlı bir hizmetle karşılaştım, ne sorsam sıkılmadan ve sürekli gülümseyerek cevap verdiler. İyi vakit geçirmemde kesinlikle bunun da payı yüksek, gerçekten zamanın nasıl geçtiğini anlamadım. Zaten aile işletmesi olan bir mekanda evinizde gibi hissetmemeniz mümkün değil.
Café Eclair tam bir aile ortamına sahip, dışarıda masalarda oturan herkes sanki birlikte sohbet halinde. Bulunduğum birkaç saat içinde kahkahalar eksik olmadı kafede. Herkes en az benim kadar keyifli zaman geçiriyordu burada. Anlaşılan birçok insan tarafından sevilen bir yer olmayı çoktan başarmışlar.
IMG_9922
Adından ve kafedeki detaylardan da anlaşılacağı üzere kahveler Illy Coffee ile hazırlanıyor. Bana göre bu durum Ankara için oldukça iyi bir şey çünkü dünyaca ünlü bir kahve markasına anlaşmalı olarak kafesinde yer veren çok az mekan var.
IMG_9921
Sıcaklarda buz gibi lattesini kafanızı dinlerken zevkle yudumlayabilirsiniz. Soğuk havalar yaklaşıyorken Illy’nin sıcak kahvelerini de Ankara’da denemek isteyenlere duyrulur, çok seveceksiniz. Kahvenizin içinde olmasını istediğiniz veya istemediğiniz tüm tatları anlatın damak tadınıza uygun olanın hazırlanıp size getirileceğine emin olabilirsiniz.
IMG_9929
Kahvenizi boş boş içmek olmaz tabii, Café Eclair önce gözlerinize hitap eden sonrasında da midenize güzellik getirecek enfes tatlılara sahip. Mozaik pastası duyduğuma göre anne eli değmiş gibi. Ekleri ise hemen hemen her müşterisinin gözdesi. Yani buraya gelip de tatlıların tadına bakmadan dönmeyin derim ben, gördüğünüzde bana hak vereceksiniz.
Sabah buradan geçerseniz bi kahve ve bir  kruvasan alıp güne mutlu başlangıç yapabilirsiniz. Lezzetler üzerine duyduklarım, gözlemlediklerim ve sohbet edip aldığım bilgilerle yorum yapıyorum. Çünkü ne yazık ki glutensiz ürünler çok tercih edilmediği için bünyelerinde bulundurmuyorlar. Benim gibi glutensiz beslenenler sadece kahve keyfi yapmak için buraya uğrayabilirler.
IMG_9930
Sessiz sakin vakit geçirmek isteyenler, iş yeri Tunalı civarında olanlar yolunu en az bir kez buraya düşürmeli. Sonrasında devamı gelir zaten, o güzel ve sıcacık ilgiyle karşılaştığınızda tekrar kahve almak için Café Eclair’in kapısını çalabilirsiniz.
IMG_9928
PAYLAŞ

Benzer Yazılar
0 Yorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir