Blended Greens

Blended Greens

Akaretler’i, Maçka’yı ve bu iki semtin çevresini genel anlamda çok sevdiğim gibi buralarda açılan mekanların çoğunu da ayrı seviyorum. Son zamanlarda favorim olan ve iki üç günde bir gitmeye başladığım, Maçka Meydanı Sokak’ta yer alan Blended Greens’ten bahsediyorum. Zaten bir kere gittikten sonra diğer ürünlerini denemek için, bu yazıyı okuduktan sonra tekrar tekrar gitmek isteyeceğinize eminim.
Processed with VSCOcam with a5 preset
Processed with VSCOcam with hb1 preset
Kendilerini ‘Bitki Mutfağı’ diye tanımlayan bu küçük dükkanda yeşillikler meyveler karıştırılarak yeri geldiğinde badem sütünü de kullanarak harikalar yaratıyorlar. Daha önce içtiğiniz tadı kötü olan veya acı olan yeşil içeceklerden dolayı ön yargılı olanlar buraya uğradığında tattığı nefis lezzetler sayesinde her geçen gün daha iyi hissetmekle kalmıyor, yeşil içeceklere bir süre sonra aşkla bakmaya başlıyor. Çünkü ben öyle oldum, bizzat yaşamış biri olarak anlatıyorum.
Blended Greens’te bulunan yeşil içecek karışımları öyle özenle hazırlanmış ki içerken keyif alıyorsunuz. Blended01 olarak adlandırdıkları yeşil içeceğin içinde ıspanak, marul, avokado, armut ve muz yer alıyor. Ağzınıza okurken bile her birinin tadı geldiyse içtiğinizde nasıl hissedeceğinizi siz düşünün.
Processed with VSCOcam with hb1 preset
Processed with VSCOcam with hb1 preset
Blended Store’da bu yeşil içeceklerin çeşidi hem menülerinde fazlasıyla yer alıyor hem de istediğiniz karışımı siz de yaptırabiliyorsunuz. Bana sorarsanız önce onların lezzetli ve çok sağlıklı içeceklerini deneyin. Üstelik dilediğiniz blended içeceğini badem sütüyle de tercih edebilirsiniz.
Blended Greens sadece yeşil içecekleriyle değil diğer ürünleriyle de benim kalbimi kazanmayı başardı. Hatta o kadar sevmiş olmalıyım ki son zamanlarda öğle yemeğini ‘Smoothie Bowl’ ile geçiriyorum. Smoothie Bowl Blended01 karışım içine badem sütünün eklenmesiyle hazırlanan bir karışımın üstüne nar, muz, chia tohumu, fındık ve kakao kökleri ile sunuluyor. Yerken ağzınıza gelen çıtır parçalar, taptaze smoothie ile birleştiğinde damağınızda harika bir tat bırakıyor. Hem doyurucu hem de muhteşem bir tadı var, yazarken yine canım çektiğine göre bugün rotam yine Blended Greens!
Processed with VSCOcam with hb1 preset
Processed with VSCOcam with a5 preset
Bu tatlı mekanın menüsündeki her ürün favorim olmayı başardı tabiki de. Badem sütlü chia puding de onlardan biri. Chia puding nar ve fındıkla minik bir deney tüpünün içinde geliyor. Hem sağlıklı bir tatlı atıştırmalık hem de yedikten sonra size mutluluk verecek bir alternatif. Chia ile hala tanışmayanlar varsa bu harika tohumu Blended Greens’teki ürünlerle deneyimlemeli.
Ben sıvı tüketmektense başka şeyler denemek isterim diyenler için de avokado tost tavsiyem. Tam çavdar ekşi maya ekmek üstüne avokado ve yeşilliklerle sunulan bu iştah kabartan tost atıştırmalık bir şeylerle öğünü geçirmek isteyenler için de çok lezzetli bir tercih.
Processed with VSCOcam with a5 preset
Processed with VSCOcam with hb1 preset
Bu mekanda tadacağınız hemen hemen her ürünün güzel olacağından emin olabilirsiniz. İşleri uzun zamandır bir dükkanları olmadan son derece kaliteli ve başarılı bir şekilde yürüten Blended Store ailesi bu dükkanı açmakla birlikte Maçka’dan geçerken uğramalık, içine girdiğinizde huzur bulduran lezzetlerini tattığınızda mutlu hissedeceğiniz bir ortam oluşturmuş.
Sağlıklı içecekleri düzenli olarak kullanmak isterseniz ve bu tür yeşil içeceklerle kendinize haftalık öğünler oluşturmak isterseniz Blended Greens’i arayıp sipariş verebilirsiniz. Bu konuyla ilgili detaylı bilgiler için buraya tıklamanız yeterli.
Processed with VSCOcam with hb1 preset
Processed with VSCOcam with a5 preset
Eğer derseniz ki benim yeşil içeceklerle aram pek yoktur, denem taraftarı da değilim ama bu güzel ortamın havasını solumak isterim, işte o zaman da Blended Greens’in yaptığı chemex filtre kahveyi badem sütüyle isteyip yanına da tarçınlı kurabiyelerinden alabilirsiniz.
Processed with VSCOcam with hb1 preset
Doğayı mutfakta hissedin, kendinize bir gün güzellik yapın ve vücudunuz için sağlıklı içeceklerden tüketin. Bol meyveli karışımları deneyin. Blended Greens’in sıcakkanlı sahipleriyle küçük bir sohbet edin. Emin olun buna değer.
PAYLAŞ

Önceki

Viyana Rehberi

Benzer Yazılar
0 Yorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir