Antikanın Çok Daha Fazlası – Junk

Antikanın Çok Daha Fazlası – Junk

Karaköy’deki eski yerinden sonra Kabataş Set Üstü’nde kendine kocaman bir yer edinen Junk aslına bakarsanız sadece bir antikacı değil, bir eskici, bir bit pazarı ve çok daha fazlası diyebilirim. İçinde yok yok bu yüzden gezilmesini zevkli kılıyor. Şu sıra moda olan bir Vintage Shop’lardan çok daha farklı. İnsanın içeri girince çıkası gelmiyor.
Eski yerlerinde küçük bir alanda devasa bir dünya yatıyordu ama şimdi yeni yerlerinde bölüm bölüm bir çok eşyayı ferah bir ortamda gezerek detayların tadını çıkarabilirsiniz. Yine otantik bir havası var dükkanın aynı zamanda rengarenk. Dükkanda zıt şeylerin uyumunu gözden kaçırmayın. Bu uyumu eşyaları düzenlemesiyle sağlayan Aslı Hanım ne kadar zevkli olduğunu herkese göstermiş oluyor.
IMG_4314
IMG_4338
İlk bahsedeceğim şey kesinlikle o sıcakkanlı sahibi Aslı Atamer. Her gidişimde kendisinden farklı şeyler öğreneceğimden eminim çok gezip görmüş. Boşuna demiyorlar çok gezen bilir diye ben de öyle düşünenlerdenim. Yaptığı işi en iyi şekilde sohbetine yansıtıyor. Bir kere gittim ama sırf güzel kısa hikayeleri için tekrar tekrar gidebilirim. Uzun yıllar gittiği farklı ülkelerden topladığı bu eşyaları güzel dükkanı Junk’ta satıyor. Her bir eşyanın hikayesi Aslı hanımda, bence siz de gidip dinlemelisiniz. Zaten içeri girdiğinizde eminim dükkanın her ayrıntısına bakmadan edemeyeceksiniz.
IMG_4345
IMG_4326
İçinde dikkat çeken fincan takımları, bavullar, fotoğraf makinaları, koltuk, kitaplar, daktilo ve daha sayamadığım bir dolu güzel antika eşya var. Uygun fiyata olanların yanında, tabiki de pahalı olan eşyalar da var ama sonuna kadar hakkını veriyorlar, yıllanmış şeyler ne de olsa. Her birinin ayrı hikayesinin olduğunu unutmayın. Orada duran her eşya uzun araştırmanın yer bulmuş hali olduğunu da unutmayın. 🙂
IMG_4318
IMG_4324
Dükkandaki eşyalara ve dükkanın açık olduğu saat bilgilerine detaylı olarak buradan bakabilirsiniz.
IMG_4333
Ayrıca instagram üzerinden de ‘karakoyjunk’ hesabını takip edip gelen eşyalardan haberdar olabilirsiniz.
“One man’s trash is another man’s treasure.”
PAYLAŞ

Benzer Yazılar
0 Yorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir