Adana’da Konsept Dükkan: Storie Store

Adana’da Konsept Dükkan: Storie Store

Adana’ya gider gitmez ilk görmek istediğim mekan tabiki de Storie Store’du. Daha bulunduğu sokağa girdiğimde Adana’nın diğer birçok yerinden çok farklı ve nezih bir ortamda yer aldığını fark ettim. Storie Store’u gördüğümde ise gözlerime inanamadım desem yeridir. Ben minik bir dükkan ve küçük kahve köşesi beklerken karşıma kocaman, dekorasyonu özenle hazırlanmış harika bir mekan çıktı.

Sürdürülebilir yaşam tarzını benimseyen bu dükkanı açarken tatlı sahibi Pelin hanım içinde kafesinin de olmasını ve sıcacık ortam sağlamasını düşünmüş. Bunu çok iyi bir şekilde başardığını söylemeden geçemem çünkü Storie Store kesinlikle İstanbul’daki pek çok dükkandan çok daha iyi bir içeriğe sahip ve çok daha mükemmel bir şekilde sunumu yapılmış.

Hatta bana sorarsanız böyle ince düşünülmüş bir konsept mağaza haline gelmiş olan Storie Store Avrupa’da herhangi bir şehirde yer edinse hiç garip kaçmaz. Öyle zevkli öyle keyifli bir ortam yaratılmış.

Storie Store’un içine kahveyi de eklemek isteyen sahipleri öncesinde Mutfak Sanatları Akademisi’nden eğitim almış. Sonrasında üçüncü dalga kahveyi Adana’ya getirmişler sadece getirmekle kalmıyorlar aslında aynı zamanda kahveye aşık ve kahve kültürüne oldukça saygılı bir mekan haline geliyorlar.

Sevgili Pelin Hanım’ın dediğine göre kahveye şarap, sanat ve müzik gibi yaklaşmak, ona değer vermek gerek. Kahvenin tarihi sürecini öğrenmek kadar onun demlenmesinin de ne kadar önemli olduğuna dikkat çekiyorlar. Böylesine ince fikirli insanların elinden çıkan bu mekana gidip, Pelin Hanım’la sohbet etmeniz lazım anlayacağınız, işte o zaman beni dolayısıyla Storie Store’u çok daha iyi anlarsınız.

IMG_5461

IMG_5492

IMG_5466

IMG_5484

IMG_5500

IMG_5452

IMG_5421

IMG_5445

Tabii öncesinde fotoğraflara doymak ve bu mekan hakkında bilgi sahibi olmaktan hiçbir şey olmaz. Fotoğraflardan çok daha fazlasının orada olduğunu belirtmek isterim. Her birini kadraja sığdırsam emin olan bu içerik aşırı uzun olurdu. Biraz gizemli bırakmak en iyisi aslında, gittiğinizde fotoğraflarda olmayan detayları siz bulursunuz. 🙂

Storie Store’u konsept mağaza haline getiren şu sıralar tam anlamıyla tabir edildiği haliyle ‘cool’ markalara yer vermesi. Kanken’in rengarenk özellikle de çok tatlı renklerde sırt çantaları, Daniel Wellington’ın klasik saatleri, Melez’in birbirinden lezzetli çayları, Diana, La Sardina ve Fisheye fotoğraf makinaları ve çok daha fazlası dükkanın her bir noktasında yerini almış. Hangi birine bakacağınızı şaşırıyorsunuz, benden söylemesi.

Sadece bununla da yetinmiyorlar ve kendi adlarıyla da koleksiyon çıkarıyorlar. Sürdürülebilir giyimi sıradanlıktan çıkaran denim, gömlek ve t-shirtler yaparak dükkanı daha da zenginleştiriyorlar. Bu sayede sürdürülebilir ürünler sayesinde olabildiğince fazla tüketiciyi de bilgilendirmiş oluyorlar. İnanılır gibi değil gerçekten, bir dükkana bu kadar fazla hikaye sığdırılmış olması beni büyülemekle kalmıyor aynı zamanda mutlu da ediyor.

IMG_5419

IMG_5465

Storie Store’a gittiğinizde çekirdeklerini Federal Coffee’den aldıkları kahvelerin lezzetini tatmayı, vegan ve glutensiz alternatiflerini denemeyi ve tabiki de kendilerinin çok başarılı olduğu kahve bardağında sundukları muzlu puding ile kendinizi kaybetmeyi ihmal etmeyin. 🙂

IMG_5454

IMG_5476

“Çok hızlı akan hayatın içinde, insan, daha ‘özel ‘ anlar istiyor. İçtiği kahvenin bile bir hikayesi olsun, bir şekilde kendine değsin dokunsun istiyor.”

IMG_5496

PAYLAŞ

Benzer Yazılar
1 Yorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir